מקררים –היסטוריה

מכשירים המשמשים לקירור כדי לסייע בשימור של מזון, הם מקררים, המכשיר הנפוץ ביותר בתחום הקירור, הוא מקרר ביתי, שפועל באמצעות חשמל או גז, עיקרון פעולתם של מקררים הם על בסיס משאבת חום העובד במעגל קירור, מקרר תעשייתי, כשמו, כן הוא, כלומר הוא משמש לקירו של מוצרים רבים והמקרר התעשייתי, נמצא בעיקר במסעדות, בתי מלון, מוסדות, ומדרך הטבע מקרר תעשייתי, הוא בעל נפח גדול יותר ממקרר ביתי, וגם בעל קיבולת גדולה יותר ממקררים ביתיים.

 

 

כל מקרר מחולק לתא אחד שהוא תא קירור, או לרוב מקררים ביתיים או מקררים תעשייתיים מחולקים לשני תאים, תא קירור ותא הקפאה.

בשנת 1939 הוצג לראשונה המקרר בעל שני התאים גם יחד, תא קירור ותא הקפאה, המקרר בעל שני התאים הוצג לראשונה על ידי חברת ג'נרל אלקטריק, אך כיום יש מקררים ביתיים ומקררים תעשייתיים, המחולקים לארבעה תאים: תא הקפאה 180מעלות – תא בשרים 0 מעלות – תא קירור 4 מעלות – תא ירקות – 10 מעלות.

 

קיבולתו של כל מקרר נמדדת ביחידות של ליטר, במקרר ביתי, הקיבולת נעה בין 400 – 800 ליטר, כשהיחס המקובל בין תא הקירור לתא ההקפאה, הוא 1/3 בישראל כמעט ל100% ממשקי הבית יש מקרר ביתי.

 

 

 במקררים ביתיים ובמקררים תעשייתיים אופן הפעולה הוא זהה, והוא מניפולציה על גז תוך שימוש בחוק הגזים האידאליים, מקררים ביתיים נמכרים בישראל ממגוון של יצרנים ומותגים, וניתן למצוא לאחר חקר שוק, את המחיר המיטבי למקרר ביתי ברשתות למוצרי חשמל, חנויות פרטיות וסוכנים העוסקים בייבוא מקביל של מקררים ביתיים.

 

מקררים מסחריים ומקררים תעשייתיים משווקים בדרך כלל על ידי יבואנים או משווקי משנה, העוסקים העיקר ורק בשיווק של מקררים מסחריים ומוצרים לשוק התעשייתי.

מכונות קרח

 

053-9370061    050-9008052  

רח' שדרות הר ציון 23 ת"א

נקודת מכירה של מוצרי חשמל (יבואן)

חדש ויד שניה | אספקה מיידית | הובלה במקום | אחריות